پیچ کله قندی

پیچ کله قندی

نیاز تجهیزات و ماشین آلات صنایع مختلف به پیچ ها، برای ایجاد اتصال و محکم و سفت شدن قطعات به یکدیگر ،باعث ساخته شدن انواع مختلف پیچ شده است .

پیچ ها یک کاربرد مشترک دارند و آن هم اتصال قطعات می باشد ولی با توجه به نوع قطعات و استفاده آن ها در شکل ، جنس و… تفاوت هایی دارند و نمیتوان گفت چون تمام پیچ ها برای ایجاد اتصال استفاده می شوند میتوان در اتصال هر نوع قطعه و محیطی از هر پیچی استفاده نمود ؛ زیرا که محکم بودن اتصال و قدرت مناسب آن خیلی مهم است در صورتی مناسب نبودن آن ها دچار شکستگی ، زنگ زدگی و باز شدن اتصال می شوند و خسارات جبران ناپذیری بویژه در تجهیزات صنایع بوجود می آورند.

در این مقاله به بررسی پیچ کله قندی دستگاه سنگ شکن که یکی از پیچ های مورد استفاده در صنایع می باشد خواهیم پرداخت.

 

پیچ چیست ؟

پیچ ها نوعی متصل کننده می باشند که برای اتصالات دائمی و موقت قابل استفاده اند و یعنی میتوان در صورت نیاز به جابه جایی قطعه و یا باز کردن آن ها بدون هیچ دردسری قطعات را از هم جدا کرد. پیچ ها به دلیل این ویژگی های خاص خود در تمامی صنایع و تولیدی های بزرگ و کوچک و حتی خانگی بسیار مورد استفاده اند.

پیچ ها یک قطعه یا ماشین ساده می باشند که با وجود ساده بودن ظاهری آن ها ،ایجاد ساخت و ساز های پیچیده متکی به آن ها می باشد و در تمامی قطعات با جنس های مختلف از جمله : چوبی ، فلزی ، پلاستیکی و… قابل استفاده اند .

اگر بخواهیم اجزاء و قطعات تشکیل دهنده آن را توضیح دهیم باید که گفت اصلی ترین اجزائی که در همه ی پیچ ها وجود دارد بدنه استوانه ای شکل و برجستگی هایی که روی پیچ ها می باشند و رزوه نامیده می شوند است که این رزوه گاه بصورت کامل و گاه نیم رزوه می باشند . فاصله ای که بین رزوه ها وجود دارد را گام پیچ می نامند .

از دیگر اجزاء پیچ ها  می توان به قسمت انتهایی پیچ ها اشاره نمود که یک قسمت سره پیچ است و دارای شکل های مختلف می باشد و قسمت انتهایی دیگر که نوک پیچ است بصورت تیز و در بزخی پیچ ها تخت میباشد. انواعی پیچ وجود دارند که فاقد سره و نوک تیز پسچ می باشند و فقط رزوه و بدنه ی استوانه ای را دارند.

معرفی پیچ کله قندی:

امروزه صنعت راه سازی یکی از صنایع مهم و تاثیرگذار در زندگی انسان ها می باشد که تجهیزات و ماشین آلات زیادی برای استفاده در این صنعت طراحی شده اند که در اتصالات این قطعات ، پیچ های مختلفی استفاده شده اند که یکی از پیچ های بسیار مهم در این نوع ماشین آلات و صنایع پیچ کله قندی می باشد . دلیل نامگذاری این پیچ ، شکل بخصوص سره آن می باشد که شبیه کله قند است سره این پیچ در اندازه های بلند و کوتاه عرضه میشود و روی بدنه استوانه ای شکل آن رزوه های مار پیچی دیده می شود .

پیچ کله قندی از انواع پیچ های سنگ شکن می باشد و پیچ کله قندی سنگ شکن نیز نامیده می شود . از پیچ کله قندی برای انواع اتصالات ماشین آلات و دستگاه های راه سازی و سنگ شکن ، آسیاب ها و صنایع تولید سیمان و شن استفاده خواهد شد . همانطورکه میدانید این دستگاه ها بسیار در تحمل فشار و اصطکاک قرار میگیرند برای همین پیچ کله قندی از مقاومت و دوام بالایی برخوردار است و جنس فولاد یا آهن ساخته می شوند.

طراحی خاص شکل پیچ کله قندی ، برای بهتر قرار گرفتن آن ها در جایگاه خود و همچنین جلوگیری از سایش و چرخش آن ها می باشد و این طراحی ها در تمامی انواع پیچ سنگ شکن مانند: پیچ خادار کوبیت ،  پیچ سندان توپر ، پیچ چهار گوش راه سازی و… رعایت شده است.

قیمت پیچ سنگ شکن کله قندی:

پیچ ها با توجه به مدل ها و انواع مختلف شان دارای قیمت های متفاوت اند و باز هم هر مدل خود باتوجه به اندازه ، قطر و جنس دارای تفاوت قیمت می باشند . قیمت پیچ کله قندی علاوه بر این عوامل ذکر شده تحت تاثیر ارز و نوسانات بازار نیز دچار تغییر میشوند . برای اطلاع از قیمت پیچ کله قند بهتر است به صفحات اینترنتی خرید این پیچ ها مراجعه کنید و از قیمت محصول مطلع شوید.

همانطورکه اشاره شد امروزه نوسانات زیادی در بازار وجود دارد برای همین ممکن است در بسیاری از سایت ها قیمت پیچ سنگ شکن کله قندی به دلیل تغییرات زیاد درج نشده باشد پس با یک تماس میتوانید از قیمت مطلع شوید.

خرید پیچ کله قندی:

نیاز به خرید پیچ کله قندی بیشتر برای افرادی که در صنایع ذکر شد ( صنایع راه سازی ، صنایع تولید سیمان ، شن و سنگ ریز ، سنگ شکن ها) مشغول فعالیت می باشند پیش می آید برای همین در صورت نیاز ضروری به این پیچ ها و تلف نکردن وقت و کارتان بهترین راه خرید از سایت های اینترنتی می باشد ودیگر نیاز نیست که برای خرید و پیدا نمودن پیچ مورد نظرتان ساعت ها معطل شوید و در کار تان عقب بیفتید.

در هنگام خرید از جنس اصل پیچ ها مطمئن شوید زیرا در صورت اصلی نبودن جنس و بی کیفیت بودن آن در مقابل فشار و کار دوام نخواهند آورد و شکسته می شوند و مجبور به هزینه دوبار عقب افتادن کارتان خواهد شد . سایت آرتاویل بهترین گزینه برای خرید انواع پیچ های مورد نیاز شما می باشد . آرتاویل با رائه ی بهترین محصولات باکیفیت عالی و دوام بالا در خدمت شما عزیزان میباشد.

خلاصه ای مشخصات پیچ کله قندی :

کاربرد پیچ کله قندی:

صنایع راه سازی ، صنایع تولید سیمان ، صنایع تولید شن و سنگ ریز ،آسیاب ها، سنگ شکن ها

جنس پیچ سنگ شکن کله قندی :

فولاد ، آهن

 

 

 

 

 

 

kar@@web
ارسال دیدگاه