ساخت پیچ سفارشی

ساخت پیچ سفارشی به چه صورت است؟ چه آلیاژهای خاصی برای پیچ سفارشی به کار گرفته می شود؟ از آنجایی که دنیا رو به پیشرفت است و صنایع با استفاده از تکنولوژي روز دنیا، سازه های بزرگ و کوچک جدیدی را می سازند نیاز به انواع و اقسام ابزارآلات اتصالات است که متناسب با نوع کار باشد. ممکن است برخی از این ابزارها توسط کارخانجات هنوز تولید نشده باشند بنابراین مصرف کنندگان اقدام به سفارش می دهند.

وقتی از تولید پیچ خاص می گوییم منظور این است که نیاز به طراحی دستی برای تولید آن است و محاسبات باید دقیق باشد و البته ناگفته نماند که کار متفاوتی با سایر پیچ ها است که ممکن است اندکی دشوار و پیچیده باشد.

تولید پیچ های خاص:

پیچ هایی که در بازار عرضه می شوند و ابعاد خاصی دارند، براساس معیار و استانداردهای خاصی تولید می شوند که در تولید پیچ های خاص این مورد رعایت نمی شود، به عبارتی می توان گفت که بر طبق استانداردهایی که در کتاب ها آورده شده تولید نمی شود بلکه با توجه به طراحی دستی که توسط مهندسان خبره طراحی و برش داده می شوند ساخته می شوند.

این پیچ ها را با استفاده از نرم افزارهای مکانیکی خاصی تولید می شود و مهم ترین چیزی که در طراحی و مشاوره طراحی اهمیت ویژه ای دارد نیازهای مصرف کنندگانی است که نیاز به این پیچ ها دارند و نسبت به کاربرد خاص خودشان اقدام به درخواست ساخت پیچ سفارشی می کنند. در هنگام ساخت پیچ سفارشی با وجود محاسبات دقیقی که لازم است، مزایای مانند صرفه جویی در زمان نیز به همراه دارد .

آلیاژهای خاص برای ساخت پیچ سفارشی:

همانطور که بالاتر به یکی از دلایل ساخت پیچ سفارشی اشاره کردیم، امروزه ممکن است هر مصرف کننده ای، به نوعی از پیچ نیاز داشته باشد که آن پیچ در بازار وجود نداشته باشد. همچنین می تواند با توجه به نیاز خود، حتی آلیاژهای خاص برای پیچ سفارشی خود را تعیین کند.

مصرف کنندگان می توانند در انواع مختلف، تعداد، اندازه ها و ضخامت های خاصی که مدنظرشان است سفارش خود را از طریق تامین کنندگان پیچ و مهره در بازار و یا مستقیما از تولیدکنندگان ثبت کنند.

هر گونه آلياژ خاصی که نیاز به کار خود دارند نسبت به ویژگی هایی که آلیاژها دارند نیز می توانند به مشاوران طراحی اعلام کنند و بعد از اتمام محاسبات و طراحی تولیدکنندگان اقدام به تولید آن می کنند. این پیچ ها در جنس و آلیاژهای متنوعی از فولاد، برنزی، آهنی،‌ استیل، سوپر آلیاژ و… تولید می شود.

کاربرد پیچ سفارشی:

پیچ های سفارشی نیز مانند تمام پیچ های دیگر کاربردهای خاص خود را دارند، همانطور که پیچ های دیگر هر کدام در صنایع خاصی به کار گرفته می شوند کاربرد پیچ سفارشی نیز تا حدودی با دیگر پیچ ها یکسان است، تنها تفاوتی که این دو با یکدیگر دارند، در نوع استفاده است.

از پیچ ها در جهت اتصال کردن دو قطعه در منزل تا صنایع بزرگی چون پتروشیمی، کشتی سازی، پل سازی، سدسازی، مترو و راه آهن و… استفاده می شود، این پیچ های سفارشی بستگی به نوع نیاز شما در این صنایع کاربرد دارند.

امروزه پیچ جزیی از ابزار آلات ضروری در صنایع به شمار می رود. این پیچ همانطور که گفتیم در جنس های مختلفی تولید می شوند و این متریال را براساس کاربرد مصرف کننده تعیین می شود.

سفارش پیچ خاص (ساخت پیچ سفارشی):

برای اینکه در سفارش پیچ خاص بتوانید وقت و هزینه های خود را صرفه جویی کنید، بهتر است با کارشناس و طراح در این زمینه مشاوره دریافت کنید. ما در فروشگاه خود تمامی سفارش های ساخت پیچ سفارشی را ثبت می کنیم و انواع سفارش های مورد نیاز مصرف کنندگان در کمترین زمان تامین می کنیم.

شما به هر نوع پیچ اعم از استوانه ای، خشکه، واشرخور، ساچمه ای، ستاره ای، پیچ شش گوش، در متریال های فولادی، برنزی، پیچ آهنی ، گالوانیزه سرد و گرم، مسی، استیل، سوپر آلیاژ و ضد اسید، ضد زنگ نیاز داشته باشید می توانید با اطمینان خاطر تولید پیچ سفارشی خود را به ما بسپارید.

همچنین می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با مشاوران ما تماس بگیرید و اطلاعات بیشتری در زمینه طراحی، ساخت و قیمت ساخت پیچ سفارشی را کسب کنید.

در آخر

پیچ های سفارشی نیز مانند تمام پیچ ها کاربردهای زیادی دارند، و تنها تفاوتشان نوع کاربردشان است که ممکن است در بازار موجود نباشد و تولیدکنندگان این پیچ ها را در این اندازه، ضخامت، نوع و جنسی که مصرف کننده به آن نیاز دارد تولید نکرده باشد.

بنابراین نیاز است که طراحان آن را دستی، طراحی و تولید کنند. برای این کار نیاز به محاسبات خاصی است و همچنین از افزارهای مکانیکی نیز در برخی موارد استفاده می شود. در صورتی که در صنعت خاصی نیاز به پیچ مخصوصی دارید که بر طبق استانداردهای کتاب ها نیست و تولید نشده است می توانید ساخت پیچ سفارشی خود را به آرتاویل بسپارید.

kar@@web
ارسال دیدگاه